Novemberben is folyamatosan járták a debreceni mentorok az intézményeket érzékenyítő foglalkozásukkal.
Debreceni mentoraink a Koraszülöttek Világnapja alkalmából Hajdúböszörményben rendezett ünnepségen is részt vettek.
A szokásos baba-mama klub helyett november 30-án együtt készítették el adventi koszorúikat a mentorok és a kismamák. A kézműveskedés mellett azért a szórakozás is belefért a délelőttbe.
.
Dr Horváth Zsolt projektvezető Anyától a családig címmel tartott előadást Tiszafüreden. A konferenciát a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Tiszafüredi Tagintézménye szervezte.
A szolnoki ÁNTSZ adott otthont a Szolnok környéki területi védőnőknek rendezett érzékenyítő foglalkozásnak.
Projektbemutatóval egybekötött érzékenyítést tartottak mentoraink a programunk iránt érdeklődő iskolai védőnőknek Szolnokon.
A nyíregyházi mentorok az újfehértói református óvodában tartottak érzékenyítő délutánt az óvodapedagógusoknak és két református lelkésznek is.
December 5-én a szolnoki mentorok a Vércse úti bölcsődében tartottak érzékenyítő foglalkozást a kisgyermek gondozóknak.
2018.november 24-én a KINCS pszichológusai vettek részt érzékenyítő tréningünkön, ahol megtapasztalhatták a különböző képességcsökkenés vagy képességhiánnyal küzdők nehézségeit. A vidám gyakorlatok során átélhették és elgondolkodhattak a betegségek, balesetek, krízisek során fellépő állapotokról, és a nehézségek áthidalásának lehetőségeiről.
Idén a Móricz Zsigmond Megyei Könyvtárban rendeztük meg ünnepségünket. A bensőséges hangulatú, fotó vándorkiállítással színesített rendezvényünkön készült néhány képpel hívjuk fel a figyelmet arra, milyen nemes és hősies küzdelem zajlik valamennyi koraszülött csecsemő megmentése, életben tartása, fejlesztése és nevelése érdekében régiónkban és szerte az országban.
A Koraszülöttek Világnapja alkalmából a szolnoki mentorok a Hetényi Géza kórházban köszöntötték a dolgozókat és a kismamákat.
A debreceni klinika dolgozóit köszöntötték fel mentoraink a Koraszülöttek Világnapja alkalmából.
A Koraszülöttek Világnapja alkalmából a nyíregyházi mentorok a Jósa András kórház osztályának dolgozóit köszöntötték.
Mentoraink több alkalommal tartottak érzékenyítő foglalkozásokat az egyetemen. A legkülönlegesebb lehetőség a külföldi gyógytornász hallgatók angol nyelvű érzékenyítése volt.
Heti rendszerességgl tartanak az ősz során debreceni mentoraink érzékenyítő foglalkozásokat az intézményben.
A hajdúdorogi Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskolában jártak a debreceni mentorok, ahol a délelőtt során 4 alsós osztály vehetett részt izgalmas élménypedagógiai foglalkozáson Gulyásné Felkai Ágnes vezetésével, tanítás után pedig a tanári kar játszhatott a mentorokkal az érzékenyítő foglalkozáson.
Október 3-án a nyíregyházi mentorházban rendeztük meg állományülésünket, mely során áttekintettük az elmúlt egy év során végzett tevékenységünket, sikereinket, nehézségeinket. Megbeszéltük, hogy mit fogunk a következő időszakban tenni azért, hogy a koraszülött családok mentorálása minél inkább ismert és elismert legyen. A remek hangulatú rendezvényen csaknem minden munkatársunk részt vett.
A nagysikerű rendezvény október 8-9-én Nyíregyházán került megrendezésre. A Családcentrikus Fejlődéstámogató Ellátás alapozó programját ezúttal nyíregyházi, szolnoki, fehérgyarmati és kisvárdai szakemberek ismerhették meg Inga Warren és Mary O'Connor előadásain és gyakorlati foglalkozásain keresztül.
Szolnoki mentoraink az őszi hónapokban nem tétlenkedtek. Szeptember 21-én Kunszentmártonban , 28-án Mezőtúron, október 1-jén Kenderesen érzékenyítették a védőnőket, október 9-én pedig a szolnoki bölcsődevezetők vehettek részt a mentorprogramban nagy hangsúlyt kapott érzékenyítő foglalkozáson.
Alapítványunk egy világszerte több helyen, nagy sikerrel futó programot hozott el a debreceni koraszülött osztály dolgozóinak a koraszülött csecsemők gondozásának érdekében. Az Angliából érkezett trénerek közreműködésével harminc koraszülötteket gyógyító, gondozó gyermekorvos, intenzív terápiás és koraszülött nővér, ápoló és mentor ismerkedett a Családcentrikus Fejlődéstámogató Ellátás-FINE program alapjaival a két napos rendezvényen, mely október elején Nyíregyházán is megrendezésre kerül. Az előadások mellett, gyakorlati bemutatókra és személyes beszélgetésekre is sor került.
Augusztus 27-én a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Szakszolgálat megyei intétményeinek vezetői tájékozódhattak alapíványunk "Jótettekre vagyunk teremtve" projektjéről szolnoki központunkban. Az egyik, talán legfontosabb kapcsolódási pontnak a korai fejlesztés területét jelöltük ki, de a mentorok munkájának, jelenlétüknek, a mentorház tevékenységének továbbadása, valamint konferenciákon, programszervezéseken való közös meghívás is felmerült lehetőségként. Ennek egyik gyors aktualizálása egy októberi tiszafüredi, ágazatközi konferencia, melyre azonnal meghívást kaptunk.
A "Jótettekre vagyunk teremtve" projekt keretében mintegy negyven munkatárs, szülő és gyermek vonult fel a debreceni Galiba Gyermekfesztiválon, amely a nemzetközi hírű Debreceni Virágkarnevál gyermekrendezvénye. A koraszülött gyerekek és barátaik egy virágokkal feldíszített inkubátorral érkeztek, és a Tenyérnyi indulót énekelték a Nagyerdei Satdion teltházas lelátói előtt, amivel különdíjat értek el.
Mintegy 150 ember vett részt az alapítvány által szervezett rendezvényen a Kossuth téren. Az érdeklődő családokat többek között különböző előadások, gyerekfoglalkozások, kutyás bemutató, védőnői, orvosi tanácsadás várta, ahol alkalom adódott a személyes beszélgetésekre és ismerkedésre is. Bemutatkozott a nyíregyházi baba-mama klub, a babahordozósok tánccsoportja, a Mályvavirág Alapítvány, és volt tombola is.